Żyjemy w świecie, w którym otacza nas mnóstwo plastiku. Prawie wszystko pakowane jest w plastikowe opakowania. Nawet życiodajna woda zamykana jest  w butelkach z tworzywa sztucznego. Istnieje tyle rodzajów i kształtów tych butelek, że można dostać zawrotu głowy. Zastanawialiście się kiedyś, skąd to się bierze?

Różne butelki

Za tym wszystkim stoi producent butelek. Jeśli chodzi o butelki PET, zwykle oferuje on szeroką gamę produktów o pojemności od 50 do nawet 500 ml. Mają one przeróżne kształty, by zachęcić klienta do zakupu. Często producenci decydują się także na realizowanie indywidualnych projektów butelek, jeżeli zainteresowany nie znajdzie odpowiadającego mu modelu. Dostępne są także różne kolory oraz gwinty.

Do czego używane są butelki?

W butelkach typu PET zamykana jest nie tylko woda. Służą one również do pakowania rzeczy takich jak napoje, oleje, ocet, oliwa, paliwo, barszcz, żur, przyprawy. Poza przemysłem spożywczym używa się ich do przechowywania płyn do spryskiwaczy, odmrażacze do szyb, płyny oraz żele do prania, płyny do płukania, płyny do mycia szyb i naczyń i tym podobne.

Inne rodzaje butelek

Poza butelkami wykonanymi z tworzywa typu PET można znaleźć na rynku także inne, na przykład butelki HDPE. Zwykle są one dostępne w większej pojemności. Można do nich często zamówić różne rodzaje dozowników.

Nie tylko butelki

Wielu producentów posiada w swojej ofercie również preformy, stosowane często do wydmuchu opakowań a także słoiki PET. Najczęściej wykorzystywane są one do pakowania przypraw oraz kosmetyków.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Jak zrobić żyrandol?

    Stworzenie wymarzonego żyrandola do salonu nie musi być trudnym zadaniem. Okazuje się, że …
  • Proces zakupu samochodu

    W ostatnich latach rośnie import samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Jest to prawdopodobni…
  • Sucho i przyjemnie w domu czy mieszkaniu

    Każdemu czasami zdarza się wyciek wody w mieszkaniu, domu, biurze. Firma Lakus sp. z o.o. …
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej VIP4

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zrobić żyrandol?

Stworzenie wymarzonego żyrandola do salonu nie musi być trudnym zadaniem. Okazuje się, że …