Dom Hobby Który producent samochodów, sprzedał najwięcej aut w 2021 roku?

Który producent samochodów, sprzedał najwięcej aut w 2021 roku?

2 min odczyt
0
0
284

Rok 2021 wcale nie był taki zły, gdy idzie o sprzedaż nowych samochodów osobowych pomimo ogólnej sytuacji gospodarczej czy ogólnie panującej pandemii na całym świecie, doszło też do zmiany producenta jaki sprzedał najwięcej aut.

Reklama: Części do skuterów Rybnik

Jest nim Toyota, do której należą jeszcze takie marki jak Lexus oraz Daihatsu która sprzedała prawie 10 mln aut, trafiając z nimi nie tylko na rynku europejskie, ale też do USA czy Azję nie wolno zapomnieć o Ameryce Północnej gdzie również wzrosła ich sprzedaż. Dokładnie o prawie 220 tyś aut przekroczyła drugi w rankingu Volkswagen, jaki przez ostatnie 5 lat pozostawał pod tym kątem liderem, i jaki niestety stracił to miejsce na rzecz właśnie wspomnianej Toyoty.

Wzrosty zaliczyli też tacy producenci jak BMW, Ford, Audi, Mercedes oraz francuskie Renault i Peugeot, które również pomimo niepewnej sytuacji na świecie, wcale nie ograniczyły a wręcz zwiększyły produkcję swoich aut. Duże spadki zaliczyła Honda oraz Fiat, a całkiem przyzwoicie na europejskim zwłaszcza rynku utrzymuje się czeska Skoda

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jakie panele ogrodzeniowe wybrać? Poradnik dla początkujących

Jakie panele ogrodzeniowe wybrać? Poradnik dla początkujących Panele ogrodzeniowe są popul…