Dom Praca Kroki do zwiększenia bezpieczeństwa cybernetycznego w firmie księgowej

Kroki do zwiększenia bezpieczeństwa cybernetycznego w firmie księgowej

4 min odczyt
0
0
32

Rozwiązania w chmurze: Chmura obliczeniowa pozwala na przeniesienie operacji biznesowych online i umożliwia Tobie i Twojemu zespołowi dostęp do informacji ze swojej strefy komfortu. Ponadto, dostawcy rozwiązań w chmurze stale monitorują serwery, zapory sieciowe i pingi sieciowe, aby zapewnić bezpieczeństwo i ciągłość działalności online całodobowo. Dodatkowo, system automatycznie aktualizuje aplikacje, dzięki czemu możesz korzystać z nowych funkcji i narzędzi optymalizujących wydajność.

Kontrola dostępu i audyty: Przyznawaj dostęp do plików i funkcji biznesowych w oparciu o role i obowiązki pracowników, aby kontrolować przepływ informacji. Przeprowadzaj regularne audyty sieci, aby zapewnić optymalną wydajność biznesową i analizować ruch. Pozwoli to na szybką identyfikację i eliminację nieznanych użytkowników. Dokonaj przeglądu swojej infrastruktury IT oraz produktów i usług, a także oceń podatności na zagrożenia, przeprowadzając testy penetracyjne. Pozwoli to Twoim inżynierom wykryć zagrożenia, słabe ogniwa i ryzyka bezpieczeństwa, zanim będą miały okazję zaszkodzić Twojej firmie. Sprawdź: Księgowy Bydgoszcz

Świadomość bezpieczeństwa cybernetycznego: Internetowe ataki typu phishing, malware i ransomware stają się coraz bardziej powszechne; dlatego wyprzedzanie hakerów jest naszym obowiązkiem. Ucz swoich pracowników i klientów, jak rozpoznawać przypadkowe lub podejrzane linki i zawsze proś ich o sprawdzenie domeny przed wejściem w link. Poproś również swój zespół o regularne zgłaszanie problemów związanych z siecią i monitorowanie serwerów poczty elektronicznej w celu zablokowania spamerów.

Szyfrowanie danych i transakcji oraz tworzenie kopii zapasowych: Utrata danych może negatywnie wpłynąć na funkcje biznesowe i całkowicie zatrzymać działalność biznesową, w tym obowiązki związane z klientami. Bardzo zalecane jest tworzenie kopii zapasowych wszystkich plików, wiadomości e-mail i danych, aby odzyskać je w przypadku utraty oryginalnych dokumentów. Usługi te pozwalają firmom takim jak Twoja na automatyczne tworzenie kopii zapasowych wszystkich zarządzanych plików i tworzenie zdalnych serwerów. Zdalne serwery i funkcje tworzenia kopii zapasowych zapewniają, że operacje biznesowe są zawsze pod napięciem, nawet jeśli Twoje podstawowe serwery ulegną awarii.

Każda transakcja finansowa powinna być szyfrowana od początku do końca w celu zainicjowania i zakończenia transakcji. Ochrona szczegółów transakcji ma kluczowe znaczenie dla ograniczenia oszustw bankowych. Unowocześnienie obecnej technologii może pomóc w wyeliminowaniu tych problemów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Praca

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Badanie skaningiem akustycznym jako metoda badań nieniszczących

Czym jest badanie skaningiem akustycznym? Badanie skaningiem akustycznym jest jedną z meto…