Dom Bez kategorii Budownictwo mieszkalne a potrzeba działań społecznych

Budownictwo mieszkalne a potrzeba działań społecznych

4 min odczyt
0
0
1,950

Niewątpliwie w Polsce powinniśmy podejmować złożone i długoterminowe działania mające na celu poprawy stanu wsi, budynków i przyrody. Inne kluczowe pytania to: poprawa warunków życia mieszkańców i tworzenie możliwości rozwoju dla całych dzielnic, osiedli mieszkaniowych, miast i regionów. W przeciwnym razie napotkają problemy wynikające z zużywania się zarówno w sensie technicznym, jak i moralnym oraz aspekcie wartości energetycznej budynków, które będą generować rosnące obciążenie kosztami dla użytkowników.

Reklama: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Źródłem problemów jest między innymi rosnący koszt utrzymania obecnie używanego mieszkania, rosnące koszty energii i straty ciepła wynikające z zużycia przedmiotów. Warto podkreślić, że w innych krajach europejskich waloryzacja prefabrykatów używanych do budowy mieszkań została przeprowadzona w drodze remontu lub modernizacji, zakres sugerowanych działań był intensywnie konsultowany z mieszkańcami, odbywały się rozmowy z lokatorami i niektórzy z nich zostali wybrani jako osoby kontaktowe. To była podstawa planowania kolejnośi działań w procesie inwestycyjnym.

W tym celu opracowano specjalne programy by wspierać przedsięwzięcie zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym. Plan został zrealizowany w ścisłej współpracy i porozumieniu z mieszkańcami dzielnic.

W Finlandii wpływ badanych użytkowników pod względem zużycia energii (11%) i okazało się, że tak jest nieistotne. Ale badania N. Djurica i V. Novakovicha dostarczyły dowodów na to zużycie energii elektrycznej zależy od poziomu jej zużycia w danym budynku, tj. liczby użytkowników i częstotliwość wyłączania wentylatorów. Analiza badania potwierdziła, że sama wentylacja pomieszczeń ma decydujący wpływ zużycie energii w budynku. O.S. Guerra złożyła zapytanie dotyczące pytania o zużycie energii – pocztą – i nie uzyskała wystarczającej próbki do dalsze analizy. Błędem było nie tylko opracowanie kompleksowego dochodzenia, składającego się z dużej liczby pytań (jak stwierdziła sama autorka zapytania) ale także do korzystania z poczty w celu wykonania zadania.

Komentarze
  • Branża nieruchomości a nowoczesne aplikacje

    Ciekawą formę wynajmu i dorywczego zarobku oferują nowe start upy w postaci aplikacji. Air…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Osocze bogatopłytkowe: Rewolucja w leczeniu trądziku i problemów skórnych

Trądzik i inne problemy skórne mogą być źródłem frustracji i niepewności dla wielu osób. S…