Jeszcze niedawno żyrandole kojarzone były z dosyć ciężkim i staromodnym wnętrzem. Duże, często pozłacane żyrandole, które zbierały kurz na sobie w mieszkaniach naszych babć, nie zachęcają wiele osób do zakupu lamp wiszących. Jednakże projektanci wnętrz znów zaskoczyli rynek, a wśród nowatorskich aranżacji pojawiły się żyrandole idealnie współgrające ze stylami typu loft bądź wystrojem skandynawskim, które są teraz na podium wśród aranżacji wnętrza. Jakie żyrandole pasują do modnego stylu mieszkaniowego? Czy decydować się na żyrandol, czy jednak wybrać skromniejsze oświetlenie?

 

Żyrandole w stylu loft

Styl industrialny inspirowany jest mieszkaniami, które powstały w budynkach fabryk. W szczególności w Stanach Zjednoczonych z różnych względów wiele przedsiębiorstw upadło, a stojące pustostany zostały zagospodarowane na mieszkania. Styl często ukazywany w mieszkaniach szybko znalazł fanów i do dziś utrzymuje się w czołówce aranżacji. Będąc wręcz symbolem praktyczność powstały żyrandole loft, które imitują często połączenia hydrauliczne, które kończą się prostymi żarówkami. To oświetlenie wiszące nada się idealnie również dla fanów robotyki przez swoje nietuzinkowe kształty. Kolor lamp utrzymywać się powinien w ciemnych tonach czerni bądź szarości, aby stać się idealnie współgrającym dodatkiem z całym wnętrzem.

 

Żyrandole do domu w stylu skandynawskim

Nie bez powodu styl skandynawski znajduje się tuż pod stylem loft. Pionier w aranżacji wnętrz cechuje się ciemnymi kolorami, zaś styl skandynawski, który równie często wybierany jest w nowoczesnych wykończeniach, cechuje się jasnymi i chłodnymi kolorami. Żyrandole polecane do tego typu aranżacji często nawiązują do natury, korzystając z jasnych drewnianych elementów konstrukcji. Ciepłe, naturalne drewno, białe klosze bądź chłodny granat, który idealnie będzie kontrastował z bielą we wnętrzu skandynawskim.

 

Nowoczesność żyrandoli, a to wszystko w internecie

Nie każdy z nas dekoruje swoje cztery ściany według ustalonego stylu. Każdy ma swój indywidualny gust, który kieruję nami przy aranżacji naszego domu. Warto w takim momencie wyszukać ciekawe propozycje na żyrandole. Sklep internetowy pozwala na zakup wymarzonego oświetlenia wiszącego zgodnie ze swoimi indywidualnymi upodobaniami .

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a sezonowość: Kiedy i gdzie szukać najlepszych ofert w zależności od pory roku

Planowanie podróży często wiąże się z wyborem odpowiedniego momentu, aby skorzystać z najl…