Żelazo a ciąża

Zależy Wam na tym, aby bez większych komplikacji przejść całą ciążę? Bardzo ważne jest zatem to, aby słuchać lekarza prowadzącego. Nierzadko specjaliści zalecają odpowiednie suplementy zawierające żelazo. Dlaczego taka sytuacja występuje? Czym charakteryzują się tego typu preparaty?

Dlaczego w okresie płodności wzrasta zapotrzebowanie na żelazo?

Żelazo a ciąża – interesuje Was ten temat? Bardzo dobrze! Wszystko dlatego, że w tym błogosławionym stanie jest zwiększone zapotrzebowanie na taki pierwiastek. Dlaczego taka sytuacja ma jednak miejsce? Między innymi jest ono wymagane do normalnego funkcjonowania łożyska. Poza tym obserwuje się zwiększone zapotrzebowanie, ponieważ rosnąca macica wymaga większego dopływu krwi. Oprócz tego rosnący płód potrzebuje także więcej tlenu. Trzeba w tym momencie wyjaśnić, że jedną z najważniejszych funkcji żelaza w naszym organizmie jest właśnie transport tlenu do tkanek ciała. Szacuje się, że niedokrwistość wynikająca z niedoboru żelaza jest jednym z najczęstszych powikłań w trakcie ciąży. Nic więc dziwnego, że ten parametr musi być systematycznie sprawdzany.

Żelazo
Żelazo

Czym cechują się odpowiednie suplementy?

Co dzieje się wtedy, kiedy poziom żelaza jest mało satysfakcjonujący? Lekarz doradza, co trzeba zrobić, aby ten kłopot został przezwyciężony. Między innymi jest to odpowiednia dieta. Warto wiedzieć, że głównymi źródłami żelaza są wątroba, wołowiny czy ryby. Ten pierwiastek jest bowiem o wiele lepiej wchłaniany z produktów mięsnych i rybnych. Ważne są również odpowiednie dodatki. Wchłanianie żelaza jest większe dzięki takim elementom, jak wapń, witamina C, witamina B12 itd.

Poza tym fachowcy wskazują najlepsze suplementy zawierające żelazo. Czym cechują się takie preparaty? Takie specyfiki zawierają żelazo wysoko przyswajalne. Jest to niezbędne, aby możliwie jak najszybciej wyeliminować ewentualne niedobory. Tego typu suplementy są też starannie badane przed dopuszczeniem do sprzedaży. Nie powinny zatem powodować żadnych skutków ubocznych.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • W świecie butelek

    Żyjemy w świecie, w którym otacza nas mnóstwo plastiku. Prawie wszystko pakowane jest w pl…
  • Białko

    Zalety stosowania białka dla sportowców. Niezbędny budulec mięśni. Białko na pewno jest bu…
  • Co robić, aby się nie przeziębiać?

    Wszystko wskazuje na to, że masz przeziębienie? Świadczą o tym bowiem charakterystyczne ob…
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dobra jakość paliwa w pochodniach

Dekoracyjne pochodnie płonące żywym ogniem to ciekawy element, natomiast by dało się z nie…