Porady na temat tego, jak zyskać pewność siebie i wykonywać naturalnie wyglądające zdjęcia

Dzięki dobrej komunikacji i jasnym poleceniom, modelka na pewno zrozumie Twoją koncepcję. Aby zdjęcia wyszły naturalnie, ważne jest, aby w kontakcie z fotografowaną osobą udało Ci się zbudować zaufanie, więc chwal ją, gdy zapozuje zgodnie z Twoją wizją, a na pewno szybko się rozluźni.„W budowaniu zaufania – według mnie – chodzi przede wszystkim o to, by zrezygnować z negatywnych komentarzy” – twierdzi Fischer.

Trzeba wydawać bardzo precyzyjne instrukcje. Na przykład, gdy prosisz modelkę, aby obróciła się do ciebie o 45 stopni, brzmi to o wiele lepiej, niż gdy mówisz tylko, by obróciła się w Twoją stronę. Demonstrowanie póz, o jakich myślisz, także może okazać się bardzo pomocne. Instruuj modelkę nie tylko w kwestii ustawienia ciała, ale również mimiki. I rób przerwy, aby mięśnie jej twarzy mogły odpocząć.

Zdjęcia na wybiegu

Doskonal swój styl fotografowania ekskluzywnych pokazów mody

Uniwersalny teleobiektyw, na przykład 70-200 mm, jest idealny do fotografowania pokazów odbywających się na wybiegu, ponieważ pozwala podążać za wciąż poruszającymi się postaciami modelek, z tego też powodu najlepiej włączyć w aparacie tryb ciągłej regulacji ostrości. Ręcznie wybierz aktywny punkt AF, aby mieć pewność, że ostrość będzie ustawiana na twarzy modelki. Zawsze można zmienić balans bieli swoich zdjęć na etapie postprodukcji, ale jeśli znasz temperaturę barwową lamp, wykorzystywanych do oświetlenia pokazu, ustaw balans kolorów jak najdokładniej. Gdy zarejestrujesz już kilka udanych, standardowych ujęć, pozwól sobie na trochę kreatywności i poeksperymentuj w zakresie kompozycji obrazu.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rola taxi w turystyce miejskiej i promowanie lokalnych atrakcji

Taxi, często postrzegane jedynie jako praktyczny środek transportu, odgrywają znaczącą rol…