Wybierając dobre aminokwasy chcemy poprawić swoje wyniki treningowe, zapewnić swoim mięśniom maksymalną regenerację i zniwelować wszelkie zagrożenie nasilenia się procesów katabolicznych.

 

Reklama: https://olimpsport.com/pl/produkty-42/odzywki-i-suplementy-130/aminokwasy-53

 

Aminokwasy powinno się przyjmować bezpośrednio przed i po treningu, jeżeli chcemy odnotować najlepsze wyniki. Dzięki temu dostarczysz mięśniom wszystkich niezbędnych substancji, tak aby mogły prawidłowo funkcjonować i przyspieszyć swoją regenerację. Dobre aminokwasy pomagają w budowie masy mięśniowej, dzięki ich szybkim wchłanianiu. BCAA ma również wpływ na hormon wzrostu i insuliny, dlatego ich stosowanie pomaga w praktycznie każdej dyscyplinie sportowej.

Aminokwasy
Aminokwasy

Wybierając aminokwasy trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Zawsze sprawdź, czy producenci zastosowali wypełniacze lub gorsze aminokwasy, aby tylko zapełnić produkt. Wybieraj te z największym procentem zawartości czystych aminokwasów.

Dla osoby trenującej często problemem jest to, że aminokwasy bardzo słabo rozpuszczają się w wodzie, lub pojawiają się inne problemy z tym związane np. pojawienie się dużej ilości piany w odżywce. Aby tego uniknąć możemy korzystać z aminokwasów w formie kapsułek, najlepiej od najbardziej polecanych producentów. Są one zazwyczaj droższe, ale dostarczają zawsze taką samą dawkę substancji odżywczych i można mieć je zawsze przy sobie, w torbie, plecaku, czy nawet w kieszeni.

Korzystanie z aminokwasów ma ogromny wpływ na wyniki sportowca, poprawia jego wydolność i pomaga zwiększyć wytrzymałość oraz objętość mięśni. Częstym powodem braku lepszych wyników jest właśnie słaba regeneracja, bez której nawet najbardziej wymagające i intensywne treningi zdadzą się na marne. Dobre aminokwasy potrafią bardzo dużo zmienić nawet w codziennym życiu, ponieważ człowiek ma wtedy więcej energii, jest bardziej wypoczęty i czuje się lepiej.

Choć aminokwasy są bardzo pomocne w sporcie, nie mogą one zastąpić całkowicie diety i snu, trzeba więc zadbać o to, aby dostarczyć naszym mięśniom wszystko, co jest im potrzebne do odpowiedniego funkcjonowania.

Raj Jakub

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Lampy w salonie a barwa światła

Profesjonaliści z tej branży tworzą, a potem oddają do dyspozycji Klientów naprawdę dobrej…