Wybierając dobre aminokwasy chcemy poprawić swoje wyniki treningowe, zapewnić swoim mięśniom maksymalną regenerację i zniwelować wszelkie zagrożenie nasilenia się procesów katabolicznych.

Aminokwasy powinno się przyjmować bezpośrednio przed i po treningu, jeżeli chcemy odnotować najlepsze wyniki. Dzięki temu dostarczysz mięśniom wszystkich niezbędnych substancji, tak aby mogły prawidłowo funkcjonować i przyspieszyć swoją regenerację. Dobre aminokwasy pomagają w budowie masy mięśniowej, dzięki ich szybkim wchłanianiu. BCAA ma również wpływ na hormon wzrostu i insuliny, dlatego ich stosowanie pomaga w praktycznie każdej dyscyplinie sportowej.

Wybierając aminokwasy trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Zawsze sprawdź, czy producenci zastosowali wypełniacze lub gorsze aminokwasy, aby tylko zapełnić produkt. Wybieraj te z największym procentem zawartości czystych aminokwasów.

Dla osoby trenującej często problemem jest to, że aminokwasy bardzo słabo rozpuszczają się w wodzie, lub pojawiają się inne problemy z tym związane np. pojawienie się dużej ilości piany w odżywce. Aby tego uniknąć możemy korzystać z aminokwasów w formie kapsułek, najlepiej od najbardziej polecanych producentów. Są one zazwyczaj droższe, ale dostarczają zawsze taką samą dawkę substancji odżywczych i można mieć je zawsze przy sobie, w torbie, plecaku, czy nawet w kieszeni.

Korzystanie z aminokwasów ma ogromny wpływ na wyniki sportowca, poprawia jego wydolność i pomaga zwiększyć wytrzymałość oraz objętość mięśni. Częstym powodem braku lepszych wyników jest właśnie słaba regeneracja, bez której nawet najbardziej wymagające i intensywne treningi zdadzą się na marne. Dobre aminokwasy potrafią bardzo dużo zmienić nawet w codziennym życiu, ponieważ człowiek ma wtedy więcej energii, jest bardziej wypoczęty i czuje się lepiej.

Choć aminokwasy są bardzo pomocne w sporcie, nie mogą one zastąpić całkowicie diety i snu, trzeba więc zadbać o to, aby dostarczyć naszym mięśniom wszystko, co jest im potrzebne do odpowiedniego funkcjonowania.

Raj Jakub

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a sezonowość: Kiedy i gdzie szukać najlepszych ofert w zależności od pory roku

Planowanie podróży często wiąże się z wyborem odpowiedniego momentu, aby skorzystać z najl…