Wózki paletowe to świetni pomocnicy w niejednym magazynie. Wózki paletowe, znane również jako paleciaki, pozwalają na szybkie przetransportowanie materiałów i różnego rodzaju ciężkich rzeczy, aby praca była wydajniejsza i przyjemniejsza. To bardzo pomocne urządzenia w sytuacji, kiedy na krótkim odcinku trzeba przemieścić ciężkie materiały. Co warto wiedzieć o wózkach paletowych? Czym się charakteryzują? Jak wybrać najlepszy paleciak?

Jak wybrać najlepszy paleciak?

Wózki paletowe
Wózki paletowe

Takie urządzenie musi być dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Ważny jest jego kształt, wielkość oraz maksymalna waga załadunku. To tym powinniśmy się kierować, wybierając wózek paletowy. Co więcej, ważny jest również kształt rączki i głowicy, aby możliwe było operowanie paleciakiem zarówno lewą, jak i prawą ręką. To sprawi, że osoby leworęczne i praworęczne będą miały dostosowany wózek do swoich potrzeb.

Jakie wyróżniamy typy wózków paletowych?

Oferty wielu firm są tak szerokie, że trudno zdecydować się na jeden, konkretny model, który spełniłby nasze oczekiwania w pełni. Warto jednak wymienić tutaj:

 • Wózki szybkorozkładalne,
 • wózki z płaskimi widłami,
 • wózki z funkcją szybkiego unoszenia,
 • wózki ze stali szlachetnej,
 • wózki nożycowe.

Jak wcześniej zostało wspomniane, wózek paletowy musi być dostosowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Wózki szybkorozkładalne zapewniają szybkość w ich użytkowaniu. Wszystko to składa się na szybką i efektywną pracę i na możliwość rozłożenia wózka wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Tego typu paleciaki mają zazwyczaj nieco mniejszą wagę niż odpowiedniki. Wózki z płaskimi widłami idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wózek będzie przewoził niskie palety. Płaskie widły mogą wtedy bezproblemowo zmieścić się w wąskich szczelinach palet. Funkcja szybkiego unoszenia sprawdzi się w przypadku transportu tirów i innych samochodów przewożących towary. Dzięki funkcji unoszenia, osoby zajmujące się załadunkiem, mają dużo mniej pracy do wykonania i nie muszą schylać się w kłopotliwy sposób. Funkcja szybkiego unoszenia również przyspiesza pracę, gdyż paleta może być natychmiast podniesiona i natychmiast transportowana w inne miejsce.

Elektryczny wózek paletowy?

Na szczególną uwagę zasługują również elektryczne wózki paletowe. Jak już sama nazwa wskazuje, nie potrzebują one paliwa do poruszania. Operator wózka ma z pewnością dużo mniej pracy fizycznej do wykonania niż osoby przewożące wózki paletowe ręczne. Niestety do prowadzenia elektrycznego paleciaka potrzeba specjalnych uprawnień.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Drukarnia a usługi reklamowe

  Drukarnia to bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o realizowanie projektów reklamowych na szer…
 • Pompy beczkowe – co warto o nich wiedzieć?

  Pompy beczkowe – co warto o nich wiedzieć? Nowoczesne pompy beczkowe charakteryzują …
 • Białko

  Zalety stosowania białka dla sportowców. Niezbędny budulec mięśni. Białko na pewno jest bu…
Załaduj więcej Redaktor
 • INSTALACJE DOMOWE – wyciszanie

  Źródłem hałasu niejednokrotnie są instalacje, w szczególności rozmaite rurociągi – w…
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Drukarnia a usługi reklamowe

Drukarnia to bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o realizowanie projektów reklamowych na szer…