Użyj rekwizytów, wybierz odpowiednie miejsce i makijaż, by móc urzeczywistnić swój pomysł

Zastanów się nad treścią przekazu lub koncepcją sesji i postaraj się, by Twoje zdjęcia opowiadały jakąś historię. Na przykład, jeśli odzież i stylizacja modelki kontrastują ze sobą, są kontrowersyjne lub wyzywające, spróbuj zrealizować sesję w otoczeniu miejskiego pejzażu. Letnie kolekcje i naturalne stylizacje lepiej prezentują się w środowisku wiejskim, takim jak łąki czy plaże. Prowokacyjny czy uwodzicielski wygląd będzie wymagał przesadzonej stylizacji oraz ciemnego i mocnego makijażu. Natomiast dla stworzenia wrażenia niewinności, wybierz stonowane pastelowe kolory oraz delikatny makijaż i pamiętaj, że wiek i płeć modelki powinny zasadniczo odzwierciedlać profil grupy docelowej.

Rekwizyty świetnie się nadają do tego, aby dodać zdjęciu realnego wymiaru lub by delikatnie skierować uwagę oglądających na produkt, na przykład poprzez danie modelce do zabawy torebki lub szminki do malowania. Zdecyduj, czy rekwizyt ma być głównym punktem zainteresowania czy też dodatkowym elementem, tworzącym nastrój.

Wybierz sprzęt – Fotografujemy modelki

Co wrzucić do swojej torby z akcesoriami

Czasza modelująca

bowensdirect.com Cena: ok. 200 zł Ta biała czasza modelująca marki Bowens o średnicy 50 cm jest konstrukcją bardzo uniwersalną, ponieważ w zestawie znajduję się nawet naciągany na nią materiałowy dyfuzor, dzięki któremu modele wyglądają jeszcze korzystniej.

Jasny obiektyw stałoogniskowy

canon.co.uk Cena: 1400 zł Stałoogniskowy teleobiektyw, taki jak Canon EF USM 85 mm f/1,8, jest niezbędny do tego, by móc wydobyć z rysów twarzy modela wszystko to, co najlepsze.

Blenda

lastoiite.co.uk Cena: 550 zł Ekrany, takie jak ta blenda TriGrip marki Lastolite, są idealne do odbijania światła z powrotem w kierunku twarzy modela

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przygotowanie do sezonu budowlanego: Jak planować wypożyczenie sprzętu, aby uniknąć opóźnień w projektach?

Rozpoczęcie sezonu budowlanego to czas, kiedy dokładne planowanie i przygotowanie mogą zde…