Trudność wykonywania prac podwodnych

Prace podwodne mają to do siebie, że są to prace bardzo wymagające. Nie każdy może podjąć pracę w tym zawodzie. Poza odpowiednim wykształceniem, liczy się tutaj aktywność fizyczna jak i także odporność psychiczna. Praca ta wymaga także specjalistycznego sprzętu. Na pewno podczas podwodnych prac używamy nurkowych hełmów. W żadnym wypadku nie używa się jacketów czy też skrzydeł. Są to tylko i wyłącznie kamizelki. To na nich bezpośrednio jest zamontowana ucieczkowa butla. Jest to tak zwany balast ołowiany oraz bailout. Na nogach nurkowe mają oczywiście płetwy czy też ewentualnie buty z ołowianymi wkładkami. Powietrze jest podawane nurkowi przez umbilical. Sprzęt ten zawiera także przewodu do światła, łączności jak i także kamer. Dzięki temu sprzętowi kierownik prac podwodnych wie doskonale na jakiej głębokości znajduje się nurek oraz ma z nim stały kontakt. Poza tym kontroluje dopływ gazu.

Nurkowie do lżejszych prac z kolei używają pełno twarzowych masek z łączności. W takiej sytuacji nurek oddycha dzięki butli na plecach.

Kim są zawodowi nurkowie?

Na pewno osoby, które zdecydowały się na prace podwodne to osoby niezwykle wytrzymałe. Są to także osoby pracowite, które nie boją się podejmować żadnych wyzwań. Do tego muszą to być osoby, które ten zawód kochają oraz także kochają nurkować. Oczywiście przydatna okazuje się także smykałka do zadań technicznych. Niestety nurkowe są skazani na życie w ciągłym wyjeździe. Są w związku z tym z dala od rodziny oraz od domu.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a sezonowość: Kiedy i gdzie szukać najlepszych ofert w zależności od pory roku

Planowanie podróży często wiąże się z wyborem odpowiedniego momentu, aby skorzystać z najl…