Szybkie pieniądze

Klienci chwilówek najczęściej potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki rzędu 300-700 zł, które należy zwrócić wraz z kosztami udzielonej pożyczki w ciągu miesiąca. Wszystkie osoby zgłaszające się do biur Kredigo trafiają do bazy centralnej, w której zapisywana jest historia kredytowa. To narzędzie zabezpiecza franczyzobiorców przed nieuczciwymi klientami, a z drugiej strony przyspiesza procedury w przypadku klienta powracającego po kolejną pożyczkę.

– Centralna baza danych służy przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa biznesu naszych partnerów. To jeden z elementów naszego know–how, dlatego konsekwentnie go egzekwujemy. O korzyściach tego narzędzia franczyzobiorcy najczęściej przekonują się w sytuacji, gdy do biura przychodzi klient, który został już odrzucony przez inny punkt naszej sieci, ponieważ nie spełniał wymaganych kryteriów – dodaje dyrektor sieci Kredigo.

Jeśli okaże się, że klient opóźnia się ze spłatą pożyczki, franczyzobiorca Kredigo może liczyć na pełne wsparcie w zakresie obsługi prawnej.

– Nie wymaga to od franczyzobiorcy żadnej pracy, oprócz zlecenia nam zajęcia się konkretną sprawą. Wysyłamy wezwanie do zapłaty, przygotowujemy pozew, wniosek o nadanie klauzuli wykonalności, wniosek o wszczęcie egzekucji. Wszystkie czynności związane z windykacją realizujemy w ramach miesięcznej opłaty – wyjaśnia Tomasz Gardy.

Wsparcie na starcie

Rosnąca liczba franczyzobiorców, a co za tym idzie skala działalności firmy umożliwiła centrali Kredigo obniżenie miesięcznej opłaty z 600 do 450 zł. W ramach tej kwoty franczyzodawca oferuje również wsparcie marketingowe, w tym oznakowanie zewnętrzne lokalu oraz pakiet startowy z materiałami promocyjnymi, takimi jak ulotki i plakaty do nowo otwartego biura. Wcześniej franczyzobiorca może liczyć na pomoc w wyborze odpowiedniego lokalu. Poszukiwanie miejsca na biuro Kredigo warto rozpocząć od sprawdzenia konkurencji, potencjalnych klientów i liczby dłużników w biurze informacji gospodarczej.

Marcin Skowron, który przygotowuje się do otwarcia swojego drugiej placówki kredytowej, tym razem w Piekarach Śląskich, dodaje, że obecność konkurencji w najbliższym otoczeniu biura sprzyja biznesowi.

– Jeśli klient interesuje się danym produktem, dobrze, aby miał wybór. Podobna zasada panuje również w przypadku dobierania lokalizacji placówek bankowych. Kredigo oferuje najtańsze na rynku usługi, więc klient, który do nas trafia po pożyczkę, już u nas zostaje – wyjaśnia franczyzobiorca.

Lokal nie musi mieć więcej niż 20-30 m2. Wystarczy podstawowe wyposażenie biurowe, tzn. biurko, komputer, drukarka i regał, w którym przechowywane będą dokumenty klientów.

– Przygotowania do otwarcia biura trwają równolegle z promocją usług Kredigo w danym mieście. Dostarczamy franczyzobiorcom materiały reklamowe, które pozwolą im dotrzeć do nowych kredytobiorców. Najczęściej są nimi osoby mieszkające lub pracujące w najbliższej okolicy, dlatego ważne jest, aby franczyzobiorca dobrze znał lokalny rynek i jego potencjał. W końcu wysokość zarobków zależy od liczby klientów biura – puentuje Tomasz Gardy.

Karolina Kazuła

Komentarze
  • Pożyczaj i zarabiaj cz.1

    Z udzielaniem pożyczek jest jak z inwestowaniem. Żeby zarobić, trzeba najpierw dobrze ulok…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca

Jeden komentarz

  1. Pożyczaj i zarabiaj cz.1 – Oś czasu

    27 sierpnia 2018 w 13:58

    […] 1 minutę temu Pożyczaj i zarabiaj cz.2 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przygotowanie do sezonu budowlanego: Jak planować wypożyczenie sprzętu, aby uniknąć opóźnień w projektach?

Rozpoczęcie sezonu budowlanego to czas, kiedy dokładne planowanie i przygotowanie mogą zde…