Z udzielaniem pożyczek jest jak z inwestowaniem. Żeby zarobić, trzeba najpierw dobrze ulokować swoje pieniądze.

– Najcenniejsza wiedza dotycząca prowadzenia biura kredytowego to właściwa ocena klienta. Chęć szybkich zysków może zaburzyć realny obraz sytuacji finansowej potencjalnego kredytobiorcy, a tu liczą się fakty. Naszych franczyzobiorców uczymy, jak i komu pożyczać. Uświadamiamy partnerom, że zbyt pochopna decyzja może

kosztować utratę pożyczonych pieniędzy – wyjaśnia Tomasz Gardy, dyrektor sieci biur kredytowych specjalizujących się w udzielaniu tzw. chwilówek.

Partnerzy sieci Kredigo pożyczają własne pieniądze. Biznes można rozpocząć, mając na ten cel 50 tys. zł – tyle wystarczy, aby zarobić kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Klient, który zgłasza się po pożyczkę, musi przede wszystkim udokumentować swoje dochody. W przypadku osób zatrudnionych w formie umowy o pracę lub umowy-zlecenia należy przedstawić zaświadczenie od pracodawcy oraz wyciąg z konta potwierdzający wpływ wynagrodzenia. Jeśli klient jest emerytem bądź rencistą, niezbędne jest przedstawienie aktualnej decyzji o przyznaniu świadczenia (waloryzacji) oraz wyciąg z konta lub odcinek potwierdzający wysokość otrzymywanego świadczenia – wymienia Tomasz Gardy i dodaje, że oprócz tych wymienionych, jest wiele innych metod weryfikacji i oceny klienta, ale są one tajemnicą tego biznesu.

Jak przyznaje Marcin Skowron, franczyzobiorca Kredigo z Zabrza – w biznesie finansowym nie chodzi o to, aby pożyczyć dużo i szybko. Know-how Kredigo to przede wszystkim wiedza o tym, jak i komu pożyczyć, aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy. Dokumenty są nie- ” zbędne, ale trzeba wiedzieć, jak sprawdzić, czy np. nie zostały sfałszowane. W tym biznesie równie ważne są elementy psychologii, dzięki którym już w trakcie rozmowy z klientem można ocenić jego wiarygodność.

Czytaj dalejhttps://youngtimerhouse.pl/pozyczaj-i-zarabiaj-cz-2/

Komentarze
 • Pożyczaj i zarabiaj cz.2

  Szybkie pieniądze Klienci chwilówek najczęściej potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki rzę…
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Gdzie oddać ubrania?

  Brak wystarczającej ilości miejsca do przechowywania to problem wielu domów. Zwykle gdy za…
 • Koła przemysłowe

  Podstawowy podział kół do wózków

  Kółka do wózków pełnią niezwykle ważną rolę nie tylko w procesie produkcyjnym. Starannie d…
 • Skąd wziąć projekt studni?

  W każdym mieście są firmy projektujące studnie. Jeśli tylko komuś przyjdzie do głowy budow…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gdzie oddać ubrania?

Brak wystarczającej ilości miejsca do przechowywania to problem wielu domów. Zwykle gdy za…