Z udzielaniem pożyczek jest jak z inwestowaniem. Żeby zarobić, trzeba najpierw dobrze ulokować swoje pieniądze.

– Najcenniejsza wiedza dotycząca prowadzenia biura kredytowego to właściwa ocena klienta. Chęć szybkich zysków może zaburzyć realny obraz sytuacji finansowej potencjalnego kredytobiorcy, a tu liczą się fakty. Naszych franczyzobiorców uczymy, jak i komu pożyczać. Uświadamiamy partnerom, że zbyt pochopna decyzja może

kosztować utratę pożyczonych pieniędzy – wyjaśnia Tomasz Gardy, dyrektor sieci biur kredytowych specjalizujących się w udzielaniu tzw. chwilówek.

Partnerzy sieci Kredigo pożyczają własne pieniądze. Biznes można rozpocząć, mając na ten cel 50 tys. zł – tyle wystarczy, aby zarobić kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Klient, który zgłasza się po pożyczkę, musi przede wszystkim udokumentować swoje dochody. W przypadku osób zatrudnionych w formie umowy o pracę lub umowy-zlecenia należy przedstawić zaświadczenie od pracodawcy oraz wyciąg z konta potwierdzający wpływ wynagrodzenia. Jeśli klient jest emerytem bądź rencistą, niezbędne jest przedstawienie aktualnej decyzji o przyznaniu świadczenia (waloryzacji) oraz wyciąg z konta lub odcinek potwierdzający wysokość otrzymywanego świadczenia – wymienia Tomasz Gardy i dodaje, że oprócz tych wymienionych, jest wiele innych metod weryfikacji i oceny klienta, ale są one tajemnicą tego biznesu.

Jak przyznaje Marcin Skowron, franczyzobiorca Kredigo z Zabrza – w biznesie finansowym nie chodzi o to, aby pożyczyć dużo i szybko. Know-how Kredigo to przede wszystkim wiedza o tym, jak i komu pożyczyć, aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy. Dokumenty są nie- ” zbędne, ale trzeba wiedzieć, jak sprawdzić, czy np. nie zostały sfałszowane. W tym biznesie równie ważne są elementy psychologii, dzięki którym już w trakcie rozmowy z klientem można ocenić jego wiarygodność.

Czytaj dalejhttps://youngtimerhouse.pl/pozyczaj-i-zarabiaj-cz-2/

Komentarze
  • Pożyczaj i zarabiaj cz.2

    Szybkie pieniądze Klienci chwilówek najczęściej potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki rzę…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przygotowanie do sezonu budowlanego: Jak planować wypożyczenie sprzętu, aby uniknąć opóźnień w projektach?

Rozpoczęcie sezonu budowlanego to czas, kiedy dokładne planowanie i przygotowanie mogą zde…