Istnieje wiele rodzajów paliwa do naszych kominków. Klasycznie możemy używać węgla i drewna do ocieplania naszego domu, jednak mamy możliwość wyboru także pomiędzy brykietem, ekogroszkiem, czy właśnie pelletem. Produkuje się go z produktów ubocznych obróbki drewna w tartakach. Pellet to skompresowane trociny drzewne, uformowane w postaci granulek. Może być produkowany z różnego rodzaju drewna, z drzew iglastych, bądź liściastych, a nawet posiada swoje wersje wyprodukowane z  drzew egzotycznych np.: drzewa palmowego.

 

Kominek na pellet

Podobnie jak kominek na węgiel, gaz ziemny czy na prąd, musimy zainstalować w swoim domu odpowiedni kominek, w który będziemy mogli palić pelletem. Od innych różnią się one tym, że posiadają specjalny pojemnik, do którego wsypujemy pellet, a ten jest już automatycznie dystrybuowany do kominka. Jednorazowe zapełnienie zbiornika może wystarczyć nawet na kilka dni ciągłego ogrzewania naszego domu.

 

Pellet, a ekologia

Obecnie coraz bardziej odchodzi się już od palenia węglem w piecach, przez co palenie drewnem staje się bardziej popularną metodą ogrzewania. Pellet, obok drewna czy innych paliw kominkowych, stanowi najbardziej ekologiczną metodę ogrzewania pomieszczeń. Posiada minimalną wartość emisji spalin, a także jest o wiele tańszym produktem niż dostępne na rynku alternatywy dla paliw kopalnych. Ponieważ jest w całości wykonany z substytutów obróbki drewna, stanowi wartościowe rozwiązanie dla wszystkich poszukujących proekologicznych metod opału, ale także wydajnych i niedrogich.

Pellet – Nowy Sącz

Producentów i dystrybutorów pelletu znajdziemy wielu w całej małopolsce, jednak poszukując sprzedawców w Nowym Sączu na pewno uda nam się znaleźć kilka dobrych punktów, oferujących rózne rodzaje pelletu w przystępnych cenach. Warto jest sprawdzić na ogólnopolskich portalach np.: Allegro i OLX, chociaż w Internecie znajdziemy także firmy oferujące sprzedaż pelletu w samym Nowym Sączu.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a sezonowość: Kiedy i gdzie szukać najlepszych ofert w zależności od pory roku

Planowanie podróży często wiąże się z wyborem odpowiedniego momentu, aby skorzystać z najl…