W jakim celu stosuje się odżywki białkowe ?

Białko jest powszechnym i niezbędnym materiałem budulcowym całego organizmu. Dostarczane jest wraz z pożywieniem, jednak w przypadku gdy chcemy zwiększyć naszą masę mięśniowa taki sposób jego zapewniania może być niewystarczający. W takim przypadku warto sięgnąć po specjalne odżywki białkowe, stosują je zarówno początkujący jak i zaawansowani sportowcy. Takie produkty dedykowane są nie tylko sportowcom, ale także osobom, których dieta jest uboga w białko. Odżywki białkowe zapewniają stały dostęp budulca niezbędnego do powstawania masy mięśniowej, wpływając na lepsze i szybsze efekty treningu.

Jakie odżywki białkowe wybrać ?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych odżywek białkowych: szybko lub wolno wchłaniające się, odżywki smakowe w wielu wariantach, odżywki z różnych źródeł pochodzenia (mleczne, jajeczne czy też wegańskie). Warto przy zakupie odżywki białkowej zwrócić uwagę na jej skład – skoro chcemy dostać odżywkę białkową, to warto aby na pierwszym miejscu składu znalazło się właśnie białko i to najlepiej w ilości minimum 85 %. Ważne jest także pochodzenie białka – przyjęło się aby starać się unikać odżywek białkowych roślinnych, ponieważ białko pochodzenia roślinnego jest gorzej przyswajane i wchłaniane przez ludzki organizm.

Czy odżywka białkowa jest Ci potrzebna?

Jeżeli jesteś w stanie dostarczyć z pożywieniem wymaganą ilość białka, które spełnia Twoje dzienne zapotrzebowanie na ten składnik diety (wliczając w to oczywiście wykonywaną podczas treningu aktywność fizyczną), to odżywka białkowa jest Ci zupełnie niepotrzebna. Jednak często dostarczenie białka tylko z pożywieniem jest po prostu bardzo niewygodne i często drogie. Stosowanie odżywek białkowych jest wygodniejsze i pozwala na uzupełnienie niezbędnej dziennej dawki białka, która pozwoli na efektywny trening. Nawet przy idealnie dobranej diecie zdarzają się dni, kiedy nie uda się zjeść wymaganej ilości białka chociażby przez brak czasu na regularne posiłki.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • W świecie butelek

    Żyjemy w świecie, w którym otacza nas mnóstwo plastiku. Prawie wszystko pakowane jest w pl…
  • Białko

    Zalety stosowania białka dla sportowców. Niezbędny budulec mięśni. Białko na pewno jest bu…
  • Co robić, aby się nie przeziębiać?

    Wszystko wskazuje na to, że masz przeziębienie? Świadczą o tym bowiem charakterystyczne ob…
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Na czym polega osuszanie budynków?

Narastająca wilgoć w budynku potrafi naprawdę zniszczyć jego strukturę, a dodatkowo negaty…