Piękne pomieszczenie sprawia, że poprawia się nasz nastrój. Przebywanie w nowoczesnym pokoju to czysta przyjemność. Coraz popularniejsze stają się meble loftowe, które zyskują coraz większą ilość zwolenników. Nowoczesny design wdarł się na polskie salony i nie zamierza odpuszczać, dlatego przyjrzyjmy się, czym są meble loftowe i kiedy warto zdecydować się na nie w swoim domu. 

Meble loftowe
Meble loftowe

Charakterystyka mebli loftowych

To przede wszystkim idealne rozwiązanie dla osób ceniących styl industrialny. Umieszczenie zalewie kilku nowoczesnych mebli w stylu loftowym, może drastycznie odmienić jego charakter i spełnić marzenie o nowoczesnym, nowojorskim pomieszczeniu. Takie elementy mogą z powodzeniem zostać umieszczone w niejednym pokoju o stylu skandynawskim. Warto zaznaczyć, ze styl loftowy został zapoczątkowany w Nowym Jorku. Cechuje go surowość i możliwość łączenia z innymi stylami, dzięki czemu wnętrze prezentuje się niebanalnie. Takie meble pasują praktycznie do każdego wnętrza zarówno małego, jak i większego. Wiele takich mebli można wykonać samodzielnie, przez co zmiana stylu pokoju staje się nie tylko modna, ale również niedroga. Warto zaznaczyć, ze zastosowanie geometrycznych ażurów i jasnych kolorów na ścianach sprawia, że pomieszczenie staje się większe optycznie niemal natychmiast. Najczęściej centralnym punktem w takim pokoju jest kanapa. To ona przyciąga uwagę, zwłaszcza kiedy zostanie wykonana z aksamitnej tkaniny. Oczywiście oprócz kanapy umieszczamy również inne meble, takie jak stolik kawowy i dodatki. Warto zadbać, aby meble te były spójne pod względem kolorystycznym i dobrze wpisywały się w styl skandynawski.

Czy warto postawić na styl loftowy?

Meble loftowe to jedne z najchętniej kupowanych mebli w salonach meblowych. Ich surowość i prostota wykonania sprawia, że coraz więcej osób ma ochotę na zastosowanie ich u siebie. To tania i nowoczesna propozycja na każdą kieszeń. Pamiętajmy, że wygląd otoczenia ma bardzo ważny wpływ na procesy poznawcze i samopoczucie człowieka.

Meble loftowe
Meble loftowe

Klaudia Długowska

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Sprzęty okulistyczne

Zobacz na własne oczy Długie godziny spędzane przed ekranami komputera, nadmierne przemęcz…