Dom Hobby Który producent samochodów, sprzedał najwięcej aut w 2021 roku?

Który producent samochodów, sprzedał najwięcej aut w 2021 roku?

2 min odczyt
0
0
448

Rok 2021 wcale nie był taki zły, gdy idzie o sprzedaż nowych samochodów osobowych pomimo ogólnej sytuacji gospodarczej czy ogólnie panującej pandemii na całym świecie, doszło też do zmiany producenta jaki sprzedał najwięcej aut.

Reklama: Części do skuterów Rybnik

Jest nim Toyota, do której należą jeszcze takie marki jak Lexus oraz Daihatsu która sprzedała prawie 10 mln aut, trafiając z nimi nie tylko na rynku europejskie, ale też do USA czy Azję nie wolno zapomnieć o Ameryce Północnej gdzie również wzrosła ich sprzedaż. Dokładnie o prawie 220 tyś aut przekroczyła drugi w rankingu Volkswagen, jaki przez ostatnie 5 lat pozostawał pod tym kątem liderem, i jaki niestety stracił to miejsce na rzecz właśnie wspomnianej Toyoty.

Wzrosty zaliczyli też tacy producenci jak BMW, Ford, Audi, Mercedes oraz francuskie Renault i Peugeot, które również pomimo niepewnej sytuacji na świecie, wcale nie ograniczyły a wręcz zwiększyły produkcję swoich aut. Duże spadki zaliczyła Honda oraz Fiat, a całkiem przyzwoicie na europejskim zwłaszcza rynku utrzymuje się czeska Skoda

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Osocze bogatopłytkowe: Rewolucja w leczeniu trądziku i problemów skórnych

Trądzik i inne problemy skórne mogą być źródłem frustracji i niepewności dla wielu osób. S…