Dom Praca KOMINKI NA BIOMASĘ

KOMINKI NA BIOMASĘ

7 min odczyt
0
0
3,901
KOMINKI NA BIOMASĘ

W związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej, gazu. oleju opałowego i węgla, pojawiło się na rynku grzewczym wiele urządzeń energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska. Jednym z nich jest kominek Foghet włoskiej firmy Jolly-Mec, który pracuje w systemie drewno-pelety. Jest to prawdziwy kombajn grzewczy, zamknięty w pięknej obudowie. Foghet – najnowszy, wielofunkcyjny i w pełni zautomatyzowany system kominkowy opracowany został na bazie czterdziestoletniego doświadczenia firmy, która posiada kilka patentów na nowatorskie rozwiązania w tradycyjnym ogrzewaniu kominkowym.

UNIKATOWY SYSTEM DREWNO-PELETY

Wiele jest czynników wyróżniających produkt firmy Jolly-Mec nie tylko wśród pieców na biomasę, ale również wśród kominkowych wkładów grzewczych. Przede wszystkim takim czynnikiem jest możliwość spalania peletów i drewna. Kominek wyposażony jest w zbiornik o pojemności 46 kg (co przy paleniu na poziomie 20 kW mocy dobrej jakości paliwem wystarcza na ok. 14^16 godz. pracy, a w trybie oszczędnym nawet na 25 godz.). podajnik ślimakowy i palnik z automatycznym systemem zapalania (elektryczny żarnik). Właściwą moc osiąga się przez dostosowanie tempa podawania peletów oraz prędkości pracy wentylatora dostarczającego powietrze do spalania z zewnątrz (przy okazji w specjalny sposób podawane powietrze tworzy kurtynę powietrzną, która zapewnia czystość szyby nawet przy długotrwałym paleniu). Kontrola tempa spalania dokonywana jest za pośrednictwem systemu Caldo Control – termostatu sprzężonego z nawiewem powietrza, który dopuszcza dodatkowe powietrze, gdy temperatura spalin osiąga niskie wartości, a przymyka, by ograniczyć tempo spalania drewna lub peletów. Oczywiście wszystkie ustawienia programuje się automatycznie na sterowniku. Foghet. gdy chcemy, może spalać drewno, stając się zwykłym, wydajnym kominkiem. Po spaleniu całego zapasu drewna kominek automatycznie przełączy się na tryb spalania peletów, kontynuując pracę do osiągnięcia ustawionych na sterowniku wartości temperatur w pokojach.

WSZYSTKO W JEDNYM

Zaletą kominka typu Foghet (zarówno w wersji powietrznej, jak i wodnej) jest pełna integracja urządzenia. Kominek jest praktycznie gotowy do podłączenia i pracy, wystarczy zapewnić tylko miejsce, podłączenia mediów oraz odprowadzenie spalin i, oczywiście, estetyczną obudowę. Praca instalatora sprowadza się do odpowiedniego ustawienia kominka i nadzorowania jego pierwszego rozruchu. Zwłaszcza wersja z płaszczem wodnym wydaje się interesującą propozycją – gotowy zestaw hydrauliczny jest w pełni kompletny, zawiera zawory bezpieczeństwa, pompy c.o. i c.w.u.. wymiennik płytowy, wymiennik chłodzący i wiele innych elementów (w zależności od modelu). Układ hydrauliczny jak i cały kominek objęte są gwarancją producenta. Kominek można podłączyć do innych urządzeń grzewczych, paneli solarnych, bojlera gazowego itp.

Pamiętaj, że Jolly-Mec to nie tylko technika wodna czy nowatorskie urządzenia na drewno bądź pelety, to także kominki kaflowe na powietrzne posiadające szereg wyjątkowych rozwiązań:

• wbudowany nawilżacz, który zapewnia zdrowe, nawilżone powietrze;

• wbudowany wentylator ze sterownikiem, który sprawia, że kominek to praktycznie w pełni funkcjonalny system DGP;

• fabrycznie izolowany dystrybutor, który nie pozwoli zmarnować się żadnej kalorii ciepła.

DOTACJE Z UNII EUROPEJSKIEJ

Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania z funduszy unijnych w przypadku zmiany starego systemu ogrzewania na nowy – ekologiczny. Beneficjentem programów mogą być zarówno osoby prywatne, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły. Kościoły, jak i przedsiębiorcy. Poziom dofinansowania: od 30% – dla osób prywatnych, do 75% – dla samorządów. Kominki Jolly-Mec w systemie drewno-pelety w pełni wpisują się w założenia projektów europejskich i spełniają standardy ekologicznych źródeł energii. Dowiedz się więcej o dofinansowaniach u partnerów handlowych Jolly-Mec.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a sezonowość: Kiedy i gdzie szukać najlepszych ofert w zależności od pory roku

Planowanie podróży często wiąże się z wyborem odpowiedniego momentu, aby skorzystać z najl…