Dom Hobby Kilka wskazówek, jak osiągnąć sukces w branży fotografii mody

Kilka wskazówek, jak osiągnąć sukces w branży fotografii mody

4 min odczyt
0
0
1,372

Profesjonalny fotograf mody Tomislav Moze radzi, co zrobić, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty podczas wykonywania zdjęć mody

Wizualizacja

Przed sesję zdjęciową zrób rysunki i notatki, ponieważ pomogą Ci one wypracować koncepcję.

Bądź komunikatywny

Rozmawiaj z ekipą i wymieniaj uwagi z modelką, ponieważ cały zespól musi rozumieć Twoją wizję.

Poszukaj inspiracji

Znajdź jakieś punkty odniesienia dla swoich wizji albo posłuż się zdjęciami innych, aby wyjaśnić ekipie, co chcesz osiągnąć.

Od razu zarejestruj dobre zdjęcie

Zrób wszystko, co niezbędne, jeszcze podczas sesji. Wszystko wygląda lepiej w rzeczywistości, niż gdy zostanie wykreowane w postprodukcji.

Przemyśl kolorystykę obrazu

Zastanów się nad każdym kolorem, jaki pojawi się na zdjęciu. Odpowiednio wykorzystując barwy, można zwiększyć głębię lub stworzyć ciekawsze ujęcie.

 

Fotografuj zarówno osoby pozujące amatorsko jak i zawodowo, aby zrobić swoje najlepsze z dotychczasowych portretów

Podobnie jak dla reżysera pracującego z aktorami na planie filmowym, tak dla fotografa wykonującego portrety jest bardzo ważne, by byt on w stanie wydobyć z pozujących mu osób wszystko to, co najlepsze. Nieważne, jak mocno wystylizowany, atrakcyjny lub doświadczony jest model, jeśli nie będziesz pewny tego, co chcesz osiągnąć, Twoje zdjęcia nie będą udane.

Przecie wszystkim, modele amatorzy nie mają doświadczenia, aby móc samodzielnie pozować przed obiektywem bez wskazówek praktycznych czy nakreślonej wizji artystycznej, z kolei zawodowi modele są przyzwyczajeni do pracy z profesjonalnymi fotografami, którzy bardzo jasno informują ich, co chcą uzyskać. Jeśli sprawisz na modelu Wrażenie osoby, które nie ma pojęcia, co tak naprawdę chce stworzyć, to prawdopodobnie stanie się on spięty i poczuje się niekomfortowo, co całkowicie zrujnuje Twoje szanse na zarejestrowanie zachwycającego portretu. Choć na początku może się wydawać to skomplikowane, praca z modelami nie jest wcale taka trudna, szczególnie gdy zdobędzie się nieco praktyki. Z tego artykułu dowiesz się, jak upewnić się, że wydobyłeś z modela wszystko to, co najlepsze, niezależnie od tego, czy jest to doświadczony profesjonalista czy znajomy, którego poprosiłeś o pozowanie, aby rozbudować swoje portfolio i zrobić zdjęcia ukazujące możliwości tej osoby.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rola taxi w turystyce miejskiej i promowanie lokalnych atrakcji

Taxi, często postrzegane jedynie jako praktyczny środek transportu, odgrywają znaczącą rol…