Zaufanie do pracowników w każdym przedsiębiorstwie jest wartością bardzo istotną. A jak wszyscy wiemy, nie można mówić o pełnym zaufaniu, bez skutecznej kontroli. W przypadku, gdy zatrudnione osoby pracują przy komputerach i tam wykonują większość swoich zadań, kontrola jest bardzo łatwa i można ją osiągnąć bez wzbudzania najmniejszych podejrzeń pracownika. Wystarczy zainstalować keylogger, czyli program za pomocą którego możemy skutecznie sprawdzać co dzieje się na maszynie, którą oddaliśmy w ręce pracownika.

Keylogger jest programem, który przede wszystkim sprawdza i zapisuje wszystko to, co użytkownik wpisze z klawiatury. Już sam ten fakt potrafi nam sporo powiedzieć o tym, co dzieje się na kontrolowanym komputerze. Jednak współczesne keyloggery, które ma w ofercie między innymi firma keylogger, mają również innego rodzaju funkcje. Pozwalają na zdalny podgląda tego co dzieje się na ekranie, umożliwiają sprawdzanie jakie programy uruchamia zatrudniony, a także jakie strony odwiedza w sieci.

W przypadku działania w obrębie przedsiębiorstwa, takie działania kontrolne są całkowicie legalne. Jednak warto, by pracownicy nie byli przytłoczeni faktem, że cały czas coś lub ktoś monitoruje każdy ich ruch. Dlatego też keyloggery są całkowicie dyskretnym oprogramowaniem, które działa w tle i nie narzuca się użytkownikowi komputera. Jednocześnie nie można programu tak po prostu wyłączyć i ominąć w ten sposób kontrolę pracodawcy. Skuteczność i duża funkcjonalność sprawia, że oprogramowanie tego typu znajduje zastosowanie w coraz większej liczbie przedsiębiorstw.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a sezonowość: Kiedy i gdzie szukać najlepszych ofert w zależności od pory roku

Planowanie podróży często wiąże się z wyborem odpowiedniego momentu, aby skorzystać z najl…