Stworzenie wymarzonego żyrandola do salonu nie musi być trudnym zadaniem. Okazuje się, że coraz chętniej sięgamy po lapy tworzone samodzielnie. Oczywiście na rynku również znajdziemy setki propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. Jak zrobić żyrandol? O czym warto wiedzieć? Czy możliwe jest samodzielne zrobienie lampy?

Szeroka oferta

Pamiętajmy o tym, że producent żyrandoli oferuje niezwykle bogatą ofertę lamp sufitowych. Dobrać można również oświetlenie ogrodowektóre zadba o nasz komfort na zewnątrz. Możemy liczyć na połączenie bardzo dobrej jakości i atrakcyjnej ceny.

Jak zrobić żyrandol?

Odważne osoby mogą pokusić się o samodzielne stworzenie żyrandola do domu. Przyjrzyjmy się temu, jak zrobić abażurową lampę. Krok pierwszy to nadmuchanie dużej piłki lub balona. Następnie rysujemy markerem okrąg, tak aby włożyć przez niego zwis i żarówkę. Teren pracy warto zabezpieczyć gazetami i folią. Piłkę smarujemy wazeliną, tak aby sznurek nie przywierał do powierzchni. Potem owijamy piłkę sznurkiem i pokrywamy ją klejem. Konieczne jest pozostawienie konstrukcji do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny. Gdy piłka  wyschnie, przebijamy ją i wyciągamy ze sznurkowej kuli. Możliwe jest pomalowanie lampy na dowolny kolor, za pomocą farby w sprayu. Ostatni etap to zamontowanie zwisu i żarówki. Taki żyrandol z pewnością przyciągnie uwagę i podkreśli charakter otoczenia. Miłośnicy DIY mogą stworzyć lampę do salonu pełną elegancji i klasy. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Faktem jest, że na rynku znajdziemy również ciekawe propozycje.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a sezonowość: Kiedy i gdzie szukać najlepszych ofert w zależności od pory roku

Planowanie podróży często wiąże się z wyborem odpowiedniego momentu, aby skorzystać z najl…