Po śmierci bliskiej osoby przychodzi taki moment, w którym zmuszeni jesteśmy uprzątnąć jego rzeczy z mieszkania, oraz je odświeżyć. Często zapach w miejscu gdzie mieszkały starsze osoby, chore, bądź ktoś zmarł nie należy do zbyt przyjemnych. Mieszkanie wymaga nie tylko odświeżenia, ale często również dezynfekcji. Jak skutecznie przeprowadzić dezynfekcję w takim miejscu?

Jak przeprowadzana jest dezynfekcja.

Dezynfekcja może być przeprowadzana przy użyciu środków chemicznych, np chloru. Jej celem jest przede wszystkim usunięcie wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów oraz innych drobnoustrojów. Jak wiadomo zapach chloru jest niezbyt przyjemny, a jego wpływ na drogi oddechowe też nie jest korzystny. Dlatego od kilku lat coraz bardziej popularne staje się ozonowanie, czyli dezynfekcja bez użycia chemii.

Ozonowanie – najskuteczniejsza metoda dezynfekcji.

Ozonowanie to skuteczna metoda dezynfekcji za pomocą wysokiego stężenia ozonu, który jest 50 razy skuteczniejszy od chloru. Ozon wytwarzany jest przez ozonatory, a więc usługa ta musi być wykonywana przez profesjonalną firmę, np: http://www.dezynsekcja-pro.pl/ . Ozon jest gazem o silnych właściwościach bakteriobójczych, likwiduje również grzyby, pleśnie, drobnoustroje, oraz roztocza. Jest również bardzo skuteczną metodą likwidowania nieprzyjemnych zapachów, co ma szczególne znaczenie w przypadku dezynfekcji mieszkania po zmarłej osobie. Proces ozonowania mieszkania trwa około godziny, po tym czasie należy dobrze wywietrzyć pomieszczenia.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • W świecie butelek

    Żyjemy w świecie, w którym otacza nas mnóstwo plastiku. Prawie wszystko pakowane jest w pl…
  • Białko

    Zalety stosowania białka dla sportowców. Niezbędny budulec mięśni. Białko na pewno jest bu…
  • Co robić, aby się nie przeziębiać?

    Wszystko wskazuje na to, że masz przeziębienie? Świadczą o tym bowiem charakterystyczne ob…
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Na czym polega osuszanie budynków?

Narastająca wilgoć w budynku potrafi naprawdę zniszczyć jego strukturę, a dodatkowo negaty…