Żeby właściwie określić koszty związane z postępowaniem rozwodowym, to musimy je podzielić na kilka kategorii.

Pierwszą kategorię będą koszty stałe, które generowane są z opłat oraz wpisów, a także kosztów wydania dokumentów. Te koszty występują zawsze i nie jesteśmy w stanie ich ominąć, chyba że zostaniemy zwolnieni z takiego obowiązku przez sąd.

Drugą kategorią są wszelkie koszty okazjonalne, które mogą się pojawiać, ale wcale nie muszą.

Natomiast do trzeciej kategorii zaliczymy wszelkie wydatki, które ponieśliśmy na pomoc profesjonalnego adwokata. Koszty te występują tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na korzystanie z profesjonalnej pomocy, jaką oferuje kancelaria adwokacka. Zabrze to miejscowość, w której znajdziemy doświadczonych adwokatów udzielających pomocy przy rozwodzie.

Ile kosztuje rozwód?

Większość adwokatów, którzy od wielu lat mają do czynienia z rozwodami, nigdy nie sporządzi samego pozwu rozwodowego bez podjęcia się całej sprawy. Każdy adwokat, który będzie pisał pozew rozwodowy, chcę również uczestniczyć w dalszej części postępowania, aby na bieżąco pomagać klientowi jak najszybciej przejść przez cały proces rozwodowy.

Adwokat
Adwokat

Najczęściej najlepsi adwokaci na rynku biorą za prowadzenie sprawy rozwodowej około 2,500 zł, a za pojedynczą rozprawę będziemy musieli zapłacić około 300 zł. Na cenę będzie miała również wpływ sama renoma kancelarii, ponieważ kiedy korzystamy z usług doświadczonego prawnika, to będziemy musieli zapłacić zdecydowanie więcej niż za usługę, którą realizujemy w kancelarii, która dopiero zaczyna swoje działania na rynku.

Ważnym elementem jest również czas, jaki adwokat będzie musiał poświęcić na sporządzenie wszystkich dokumentów oraz ich przeanalizowanie. Inaczej również będzie w przypadku kiedy adwokat sam musi zdobyć wszystkie dokumenty, a inaczej kiedy wszystkie dokumenty dostarczymy osobiście.

Niestety w żadnej sytuacji nie możemy przewidzieć jakie orzeczenie wyda sąd i dlatego, kiedy składamy pozew rozwodowy, to musimy liczyć się z każdą możliwą sytuacją. Możemy liczyć się, z tym że sąd zwolni nas z ponoszenia jakichkolwiek kosztów, ale również w niektórych przypadkach bywa tak, że będziemy musieli wszystkie koszty pokryć osobiście. Wszystko zależy od sprawy rozwodowej, która będzie rozstrzygana.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Agent Żabka

    Kim dla pana jest ajent? Przede wszystkim partnerem biznesowym. To dzięki zaangażowaniu i …
  • Księgowość internetowa co to jest

    Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest sporym wyzwaniem. Właściciel firmy musi…
  • Kawa prosto z ulicy

    Wywodząca się z Izraela sieć kawiarni posiada 140 lokali na świecie, m.in. w Kanadzie, Nie…
Załaduj więcej Praca

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto przyjmować kreatynę?

Kreatyna jest to suplement, którego działanie zależy w dużym stopniu od sposobu dawkowania…