W dziale TRENING dziale znajdziecie setki pomysłów na udany trening, niezależnie od tego czy ma dotyczyć on masy, rzeźby czy siły… Moim zdaniem najcenniejszą pomocą dla każdego początkującego jest ATLAS ĆWICZEŃ, autorstwa Michaiła, który przystępny sposób ukazuje metody warianty wykonywania ćwiczeń na wszystkie grupy mięśniowe. Ten bogato ilustrowany materiał stanowi świetną podstawę wiedzy o ćwiczeniach sitowych. A każdy kto sięgnął dalej niż podstawy ma szansę zabrać głos bardziej fachowej dyskusji…

Przedstawiciele sportów typowo siłowych, znajdą także dział dotyczący ich dyscypliny – zarówno jeśli idzie o klasyczne boje siłowe, jak i niesamowicie popularne zawody Strongman. W odpowiednich działach roi się od opisów treningów, relacji z imprez sportowych i plotek o zawodnikach. I wiecie co? To mi się podoba – dobrze wiedzieć, że osoba którą mam okazję widzieć tylko na pomoście kiedy wyciska niewyobrażalne ciężary też jest człowiekiem takim jak ja – ma poczucie humoru, coś lubi a coś go wkurza. Ja osobiście lubię wiedzieć o osobach które podziwiam więcej, niż tylko znać ich wymiary i rekordowe wyniki.

to dział poruszający zagadnienie z pewnością najbardziej kontrowersyjne i budzące emocje. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że osoby tam piszące to maniacy, myślący tylko o wielkich mięśniach, ale już pobieżna lektura kilku postów pokazuje zupełnie inny obraz – ludzi, którzy w swojej ambicji sięgają wprawdzie po niedozwolone wspomaganie, ale są również żądni wiedzy. Nie pochwalam dopingu, jednak świetnie rozumiem intencje kierujące opiekunami tego działu – fakt przemilczenia jakiegoś zjawiska nie eliminuje go z rzeczywistości, a rzeczowa informacja może komuś uratować życie, lub przynajmniej zminimalizować uboczne skutki stosowania sterydów anabolicznych. O odpowiedzialności forumowiczów zajmujących się dopingiem świadczy również fakt, że dostęp do tego działu jest ograniczony tylko do grona zarejestrowanych użytkowników.

Filip Syrylak – Instruktor kulturystyki cz.4

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca

Jeden komentarz

  1. […] 1 minutę temu Filip Syrylak – Instruktor kulturystyki cz.3 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a sezonowość: Kiedy i gdzie szukać najlepszych ofert w zależności od pory roku

Planowanie podróży często wiąże się z wyborem odpowiedniego momentu, aby skorzystać z najl…