Szkoły językowe Early Stage poszerzyły swoją ofertę o kursy dla przedszkolaków.

Do niedawna, docelowym klientami szkół językowych Early Stage byli rodzice dzieci w wieku 6-16 lat. Chcąc dotrzeć do większej liczby zainteresowanych, firma poszerzyła swoją ofertę o programy nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-5 lat. Autorskie kursy dla przedszkolaków prowadzone są w oparciu m.in. o własne materiały dydaktyczne i noszą nazwę Little Early Stage.

Tymczasem w placówkach, które działają już od kilku lat, sukcesywnie zwiększa się grupa starszych uczniów, głównie w wieku licealnym. Mimo iż szkoły nastawione są na kształcenie dzieci, zdarza się, że na zajęcia uczęszczają nawet 19-latkowie. Sieć liczy 53 placówki.

Rok szkolny w Early Stage trwa od września do czerwca. W wakacje franczyzobiorcy organizują dodatkowe kursy, warsztaty i obozy językowe. We wrześniu tworzone są nowe grupy, do których uczniowie mogą ewentualnie być dopisywani w ciągu roku.

Liczba nowych placówek zależy od zainteresowania potencjalnych franczyzobiorców. Sieć zapowiada otwarcia w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Radomiu, Wrocławiu oraz na terenie Śląska. Firma planuje również uruchomienie szkoły w Gdańsku, choć na razie brakuje zainteresowanych tą lokalizacją.

Nawiązanie współpracy z siecią Early Stage nie wiąże się z żadną opłatą wstępną; franczyzobiorca pobiera opłatę miesięczną w granicach 5-10 proc. uzyskanego przychodu.

– Nie zmuszamy ani nie namawiamy naszych partnerów do ryzykownego startu finansowego – mówi Joanna Zarańska, właścicielka i założycielka Early Stage. – Zachęcamy za to do otwierania placówek na terenie szkół podstawowych, chyba że ktoś dysponuje już własnym lokalem.

Szkoła Early Stage zapewnia swoim franczyzobiorcom know-how, bezpłatne szkolenia oraz dostęp do bogatych materiałów dydaktycznych. Oprócz kwestii związanych z samym nauczaniem, właściciel licencji zapewnia pomoc w zakresie działań marketingowych i administracyjnego funkcjonowania placówki.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym wzmocnić naczynia krwionośne?

Czym wzmocnić naczynia krwionośne? Naczynia krwionośne, czyli tętnice, żyły i naczynia wło…