Szkoły językowe Early Stage poszerzyły swoją ofertę o kursy dla przedszkolaków.

Do niedawna, docelowym klientami szkół językowych Early Stage byli rodzice dzieci w wieku 6-16 lat. Chcąc dotrzeć do większej liczby zainteresowanych, firma poszerzyła swoją ofertę o programy nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-5 lat. Autorskie kursy dla przedszkolaków prowadzone są w oparciu m.in. o własne materiały dydaktyczne i noszą nazwę Little Early Stage.

Tymczasem w placówkach, które działają już od kilku lat, sukcesywnie zwiększa się grupa starszych uczniów, głównie w wieku licealnym. Mimo iż szkoły nastawione są na kształcenie dzieci, zdarza się, że na zajęcia uczęszczają nawet 19-latkowie. Sieć liczy 53 placówki.

Rok szkolny w Early Stage trwa od września do czerwca. W wakacje franczyzobiorcy organizują dodatkowe kursy, warsztaty i obozy językowe. We wrześniu tworzone są nowe grupy, do których uczniowie mogą ewentualnie być dopisywani w ciągu roku.

Liczba nowych placówek zależy od zainteresowania potencjalnych franczyzobiorców. Sieć zapowiada otwarcia w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Radomiu, Wrocławiu oraz na terenie Śląska. Firma planuje również uruchomienie szkoły w Gdańsku, choć na razie brakuje zainteresowanych tą lokalizacją.

Nawiązanie współpracy z siecią Early Stage nie wiąże się z żadną opłatą wstępną; franczyzobiorca pobiera opłatę miesięczną w granicach 5-10 proc. uzyskanego przychodu.

– Nie zmuszamy ani nie namawiamy naszych partnerów do ryzykownego startu finansowego – mówi Joanna Zarańska, właścicielka i założycielka Early Stage. – Zachęcamy za to do otwierania placówek na terenie szkół podstawowych, chyba że ktoś dysponuje już własnym lokalem.

Szkoła Early Stage zapewnia swoim franczyzobiorcom know-how, bezpłatne szkolenia oraz dostęp do bogatych materiałów dydaktycznych. Oprócz kwestii związanych z samym nauczaniem, właściciel licencji zapewnia pomoc w zakresie działań marketingowych i administracyjnego funkcjonowania placówki.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a sezonowość: Kiedy i gdzie szukać najlepszych ofert w zależności od pory roku

Planowanie podróży często wiąże się z wyborem odpowiedniego momentu, aby skorzystać z najl…