1 BĄDŹ PEWNY SIEBIE

Swoje wskazówki musisz przekazywać modelowi w sposób pewny i zdecydowany. Stwórz listę zdjęć przed rozpoczęciem sesji i przygotuj się mentalnie do zastosowania określonych technik oraz kompozycji potrzebnych do wykonania każdego ujęcia.

2 DOPRACUJ POZĘ MODELA

Przejrzyj najnowsze czasopisma i zapoznaj się z ostatnio zrealizowanymi sesjami, by dowiedzieć się, co jest aktualnie w modzie, a być może dodatkowo zainspiruje Cię to w kwestii ustawienia modeli.

3 WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ MODELKĘ

To zdjęcie było częścią ośmiostronicowego artykułu wstępnego, prezentującego wysokiej klasy projektantów, takich jak Gucci, a ta konkretna modelka została wybrana do sesji ze względu na jej elegancką prezencję.

4 POSZUKAJ WŁAŚCIWE GO KĄTA WIDZENIA

Poruszaj się na planie, aby znaleźć perspektywę, która pozwoli jak najlepiej zaprezentować ubrania. Może to oznaczać, że będziesz musiał wejść na drabinę lub foto grafować z mniejszej odległości.

 

 

Używaj kolorowych filtrów Wypróbuj sposób osiągania wielowarstwowego efektu kolorystycznego przy pomocy filtrów zakładanych na studyjne lampy błyskowe

1 Zacznij od tła Umieść lampę tak, aby była skierowana na t)o i zamocuj na niej kolorowy litr. Postaraj się uzyskać miękkie światło zanikające stopniowo u góry, by tło w tym miejscu było ciemniejsze.

2 Wprowadź kontrę Zamocuj filtr na lampie tworzącej światło konturowe i umieść ja bliżej tła. Skieruj ją na plecy modelki, upewniając się, że światło flesza nie trafi w obiektyw.

3 Dodaj światło kluczowe Jako ostatnie wprowadź światło główne. Emitująca je lampa nie wymaga filtru. Po ustawieniu odpowiedniej mocy błysku, wyłącz we wszystkich fleszach światło modelujące, aby nie stopiło ono filtrów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Podatki

    Podatkowe szaleństwo Okres wiosny to czas składania do urzędów naszych rozliczeń podatkowy…
  • W świecie butelek

    Żyjemy w świecie, w którym otacza nas mnóstwo plastiku. Prawie wszystko pakowane jest w pl…
  • Ocieplenie domu- zapewnij sobie komfort na długie lata

    Wybudowanie domu od podstaw wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami. Nie warto jednak oszczę…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Podatki

Podatkowe szaleństwo Okres wiosny to czas składania do urzędów naszych rozliczeń podatkowy…