Dekoracyjne pochodnie płonące żywym ogniem to ciekawy element, natomiast by dało się z niego skorzystać trzeba  rzecz jasna zadbać również o odpowiedni wybór jeśli chodzi o paliwo do tych pochodni. Najczęściej zbiorniczki na olej w takich pochodniach nie są szczególnie wysokie, ale bez problemu pewną ilość oleju można tam umieścić i korzystać z pochodni przez jakiś okres czasu. Najważniejsze to wybrać dobrej jakości olej, który nie będzie śmierdział i nie będzie kopcił.

Olej naftowy do pochodni

Tym powszechnie stosowanym olejem jest oczywiście paliwo naftowe. Obecnie paliwo do pochodni w formie oleju naftowego będzie można kupić bez większych problemów w sieci. Olej jest przeźroczysty i dostępny w różnych opakowaniach więc pod kątem pojemności można wybrać dla siebie ofertę. Cenowo nie jest to również produkt drogi, olej litrowy to koszt około 6-7 złotych. Jeśli kupi się paliwo do pochodni w większej ilości to najczęściej te ceny będą niższe niż przy zakupie małych opakowań i koszt litra może być na poziomie około 5 złotych.

Olej odstraszający komary

Ciekawą propozycją może być nietypowe paliwo do pochodni, które ma w składzie dodatek, który w trakcie spalania ma powodować, że pojawiający się zapach będzie powodował odstraszanie insektów, przede wszystkim oczywiście komarów, które w okresie letnim są tymi najbardziej dokuczliwymi. To ciekawa propozycja, na którą faktycznie warto zwrócić uwagę, szczególnie że zainteresowanie takim olejem jest spore i producenci także chętnie go wprowadzają do sprzedaży.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rola taxi w turystyce miejskiej i promowanie lokalnych atrakcji

Taxi, często postrzegane jedynie jako praktyczny środek transportu, odgrywają znaczącą rol…