Dekoracyjne pochodnie płonące żywym ogniem to ciekawy element, natomiast by dało się z niego skorzystać trzeba  rzecz jasna zadbać również o odpowiedni wybór jeśli chodzi o paliwo do tych pochodni. Najczęściej zbiorniczki na olej w takich pochodniach nie są szczególnie wysokie, ale bez problemu pewną ilość oleju można tam umieścić i korzystać z pochodni przez jakiś okres czasu. Najważniejsze to wybrać dobrej jakości olej, który nie będzie śmierdział i nie będzie kopcił.

Olej naftowy do pochodni

Tym powszechnie stosowanym olejem jest oczywiście paliwo naftowe. Obecnie paliwo do pochodni w formie oleju naftowego będzie można kupić bez większych problemów w sieci. Olej jest przeźroczysty i dostępny w różnych opakowaniach więc pod kątem pojemności można wybrać dla siebie ofertę. Cenowo nie jest to również produkt drogi, olej litrowy to koszt około 6-7 złotych. Jeśli kupi się paliwo do pochodni w większej ilości to najczęściej te ceny będą niższe niż przy zakupie małych opakowań i koszt litra może być na poziomie około 5 złotych.

Olej odstraszający komary

Ciekawą propozycją może być nietypowe paliwo do pochodni, które ma w składzie dodatek, który w trakcie spalania ma powodować, że pojawiający się zapach będzie powodował odstraszanie insektów, przede wszystkim oczywiście komarów, które w okresie letnim są tymi najbardziej dokuczliwymi. To ciekawa propozycja, na którą faktycznie warto zwrócić uwagę, szczególnie że zainteresowanie takim olejem jest spore i producenci także chętnie go wprowadzają do sprzedaży.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy samodzielna naprawa elektronarzędzi jest możliwa?

Elektronarzędzia są niezastąpionym sprzętem dla majsterkowiczów i profesjonalistów, ale co…