Czym wzmocnić naczynia krwionośne?

Naczynia krwionośne, czyli tętnice, żyły i naczynia włoskowate są odpowiedzialne za transport krwi w organizmie. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby funkcjonowały one odpowiednio. Jednak niewłaściwa dieta, różne choroby i leki mogą je znacznie osłabić i nawet doprowadzić do ich uszkodzenia.

Sposoby na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Najbardziej popularnym sposobem na wzmocnienie naczyń krwionośnych  jest stosowanie rożnych suplementów diety, które są dostępne w aptece bez recepty. Ich dodatkowym działaniem jest m.in. podniesienie odporności organizmu. Jeżeli problem dotyka naczyń krwionośnych kończyn dolnych należy pamiętać, aby odpoczywając unosić nogi do góry oraz, aby ograniczyć czas pracy na stojąco. Czasem sytuacja jest na tyle poważna, że jedynym rozwiązaniem może się okazać interwencja chirurgiczna.

Aby wzmocnić naczynia krwionośne poleca się też stosowanie ziół np. miłorzębu japońskiego, nostrzyku żółtego. Wpływają one na polepszenie sprawności przepływu krwi, który może być utrudniony przez zmiany wywoływane przez choroby. Zioła mogą także zapobiec pękaniu naczyń, zmniejszyć napięcie ścianek, a także działają przeciwzapalnie. Zapobiegają powstawaniu zmian zakrzepowych i miażdżycowych.

Bardzo ważne jest również odpowiednie dbanie o naczynia krwionośne na twarzy. W tym wypadku mogą pomóc różne kosmetyki i specjalne kremy. Oprócz wzmacniania naczyń krwionośnych działają one też ochronnie przeciw szkodliwym czynnikom takim jak np. promienie UV.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przygotowanie do sezonu budowlanego: Jak planować wypożyczenie sprzętu, aby uniknąć opóźnień w projektach?

Rozpoczęcie sezonu budowlanego to czas, kiedy dokładne planowanie i przygotowanie mogą zde…