Wszystko wskazuje na to, że masz przeziębienie? Świadczą o tym bowiem charakterystyczne objawy? Jakie są sposoby, aby w przyszłości chorować zdecydowanie rzadziej niż do tej pory?

Poznaj kilka najważniejszych zasad

O czym pamiętać, aby przeziębienia, w Twoim przypadku, nie były aż tak częste, jak obecnie? Na pewno ważne jest zachowywanie zasad higieny. Staraj się regularnie myć ręce. Przy pomocy odpowiedniej techniki, nawet przez około pół minuty. Statystyki pokazują, że do zakażeń najczęściej dochodzi w okresie jesienno-zimowym. Choćby z tego względu, że w tym czasie występują gwałtowne zmiany temperatury. Poza tym częściej przebywamy w zamkniętych lokalizacjach, co sprzyja tej chorobie. Ważne jest, aby starać się unikać skupisk, gdzie np. nie brakuje chorych. Są to choćby poczekalnie (przed gabinetami lekarzy), szpitale itp. Pamiętaj o stosownych elementach garderoby. Muszą one być dostosowane do panującej aury. Dobrze jest ubierać się na tak zwaną cebulkę, żeby w razie konieczności można było szybko zakładać/zdejmować odzież. Warto też regularnie uprawiać sport. Oczywiście, aktywność powinna być dostosowana do Twoich predyspozycji. Zatroszcz się o funkcjonowanie układu immunologicznego. W tym celu stosuj stosowne środki wpływające pozytywnie na odporność (są to np. preparaty z witaminą C).

Jakie środki zażywać, kiedy mamy przeziębienie?

Masz właśnie w tym momencie przeziębienie? W takim razie powyższe rady Ci się przydadzą, aczkolwiek po wyleczeniu obecnego problemu. Na pewno trzeba stosować odpowiednie środki na przeziębienie. Co jest tutaj wskazane? W przypadku gorączki dobrym wyborem jest paracetamol. Skuteczny i bezpieczny. Na kaszel pomagają syropy, a na gardło tabletki do ssania (tak samo, jak płukanki, mleko z miodem itp.). Co zaś brać w przypadku kataru? W tej sytuacji środki na przeziębienie – pod tym kątem – powinny przede wszystkim udrożnić nos i poprawić proces oddychania. Dobrym wyborem będą choćby medykamenty na bazie ksylometazoliny, które są bardzo efektywne.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Jak zrobić żyrandol?

  Stworzenie wymarzonego żyrandola do salonu nie musi być trudnym zadaniem. Okazuje się, że …
 • Proces zakupu samochodu

  W ostatnich latach rośnie import samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Jest to prawdopodobni…
 • Sucho i przyjemnie w domu czy mieszkaniu

  Każdemu czasami zdarza się wyciek wody w mieszkaniu, domu, biurze. Firma Lakus sp. z o.o. …
Załaduj więcej Redaktor
 • Jak otworzyć sklep medyczny

  Sklepy medyczne cieszą się dużą popularnością. Otworzenie własnej placówki tego rodzaju bę…
 • W świecie butelek

  Żyjemy w świecie, w którym otacza nas mnóstwo plastiku. Prawie wszystko pakowane jest w pl…
 • Białko

  Zalety stosowania białka dla sportowców. Niezbędny budulec mięśni. Białko na pewno jest bu…
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zrobić żyrandol?

Stworzenie wymarzonego żyrandola do salonu nie musi być trudnym zadaniem. Okazuje się, że …