Dom Zdrowie Błyszczyki

Błyszczyki

7 min odczyt
0
0
1,804
Błyszczyki

Nadają zmysłowy efekt wilgotnych ust i optycznie je powiększają. Najmodniejsze w tym sezonie będą delikatne pastele i naturalne odcienie w stylu nude.

Mogą być kryjące jak płynna pomadka lub półtransparentne. Te pierwsze I mają większą zawartość kolorowych pigmentów i lśniących drobinek, dzięki którym zapewniają mocny, niemal winylowy potysk. Teraz popularne stały się błyszczyki matujące. Wymagają jednak mocno wypielęgnowanych ust, gdyż mogą podkreślać suche skórki. Panie, które mają mniejsze usta, mogą sięgnąć po te, które je optycznie powiększą. W swoim składzie mają one substancje wiążące wodę lub składniki pobudzające krążenie, np. miętę pieprzową, stąd w obu przypadkach może pojawić się delikatne uczucie mrowienia. Błyszczyki są delikatne dla naskórka – zawierają woski roślinne i odżywcze olejki, dzięki czemu świetnie nawilżają i zmiękczają wargi. Są mniej trwałe od pomadek i szybko się zjadają. Jest kilka sztuczek, które możesz zastosować, aby przedłużyć ich trwałość. Zanim nałożysz błyszczyk, pociągnij usta cienką warstwą podkładu. Drugim sposobem jest obrysowanie ust konturówką i roztarcie jej na środku. Możesz też nanieść odrobinę błyszczyku, lekko przypudrować usta przez chusteczkę i ponownie je pomalować. Dla wzmocnienia makijażu można nakładać je na pomadkę.

JUICY SHAKER

Lancóme

99 zł/5.3 ml

ZDANIEM PRODUCENTA: Odżywczo-regenerujący błyszczyk o dwufazowej formule, w której pigmenty łączą się z olejkami pielęgnującymi m.in. z pestek brzoskwini i słodkich migdałów.

EMILIA: Ma delikatną, olejkową konsystencję. Przed nałożeniem trzeba lekko wstrząsnąć buteleczką, gdyż jest rozwarstwiony. Wspaniale nawilża. Daje delikatny kolor i połysk. Niestety, szybko się ściera nawet bez jedzenia czy picia. Ma piękny zapach i opakowanie – fajnie mieć taki gadżet.

MARIA: Nie jest lepki, po nałożeniu praktycznie niewyczuwalny na ustach. Dobrze nawilża i odżywia. Daje bardzo naturalny efekt – delikatny kolor i subtelny połysk. Niestety, szybko się ściera. Ma piękny, soczyście owocowy zapach i wygodny aplikator w formie gąbeczki.

COLOR SENSATIONAL GLOSS

Maybelline

24 zł/ 6,8 ml

ZDANIEM PRODUCENTA: Błyszczyk zapewniający długotrwały połysk oraz jednolite pokrycie kolorem. Odżywia i chroni usta dzięki zawartości witaminy E.

HALSZKA: Jest dość rzadki i lepki. Zawiera drobinki, które po nałożeniu na usta są wyczuwalne jak piasek. Słabo kryje. Poza tym, ma mocny, chemiczny zapach, który długo się utrzymuje.

KATARZYNA L: Jest gęsty, ale bardzo łatwo się rozprowadza. Nie rozpływa się poza kontury. Po nałożeniu na usta pozostawia nieprzyjemne uczucie lepkości, a zawarte w nim drobinki są wyczuwalne. Nie daje pełnego krycia, ale zapewnia ładny połysk. Nie zauważyłam, by nawilżył wargi. Szybko się ściera. Opakowanie niczym się nie wyróżnia, ale aplikator pozwala na wykonanie precyzyjnego makijażu.

COLOR RICHE EXTRAORDINAIRE

LOreal Paris

50 zł/ 5,5 ml

ZDANIEM PRODUCENTA: Eliksir zmiękczający i nawilżający usta. Nabłyszcza wargi i równomiernie kryje. Zawiera olejki m.in. arganowy, lotosowy, kameliowy.

ADA: Jest gęsty i bardzo się lepi. Nierównomiernie się rozprowadza i nie utrzymuje się w konturach. Po nałożeniu daje półtransparentny efekt wilgotnych ust. Utrzymuje się ok. trzech godzin. Aplikator jest mało precyzyjny, a opakowanie słabe jakościowo. Ma słodki zapach, niewyczuwalny po aplikacji.

KATARZYNA L: Jest gęsty, ale bardzo łatwo się rozprowadza. Nie rozpływa się poza kontury. Po nałożeniu na usta pozostawia nieprzyjemne uczucie lepkości, a zawarte w nim drobinki są wyczuwalne. Nie daje pełnego krycia, ale zapewnia ładny połysk. Nie zauważyłam, by nawilżył wargi. Szybko się ściera. Opakowanie niczym się nie wyróżnia, ale aplikator pozwala na wykonanie precyzyjnego makijażu.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przygotowanie do sezonu budowlanego: Jak planować wypożyczenie sprzętu, aby uniknąć opóźnień w projektach?

Rozpoczęcie sezonu budowlanego to czas, kiedy dokładne planowanie i przygotowanie mogą zde…