Chlorella to kolejna alga odznaczająca się korzystnymi właściwościami dla zdrowia. Jest szczególnie przydatna dla pacjentów chorych na fibromialgię, bo potrafi ograniczyć ból mięśni i kości w dość dużym stopniu.

Jej bronią zdrowotną jest chlorofil, dzięki któremu można liczyć na przyspieszoną regenerację potreningową i oczyszczenie organizmu z metabolitów. Co ciekawe, zawiera własny czynnik wzrostu, dzięki któremu ulega czterokrotnemu namnożeniu się w ciągu 20 godzin. Panuje przekonanie, że właśnie ta zdolność chlorelli

jest źródłem właściwości regeneracyjnych, bo mają one charakter wyjątkowo anaboliczny, co akurat pozwala na przyspieszenie gojenia się stanów zapalnych.

Chlorella detoksykuje organizm z metali ciężkich, pestycydów, uranu, rtęci i ołowiu. Według stanowiska naukowców czeskich i słowackich-zapobiega rozwojowi raka piersi.

Badacze japońscy ustalili, że chlorella może zlikwidować nadciśnienie. Amerykanie uznali ją za lek na fibromialgię.

Chlorella stymuluje produkcję białych komórek oraz tworzenie się komórek NK (natural killers), które wspierają organizm w walce z bakteriami i wirusami. Przyspiesza tempo rozwoju dobrych bakterii trawiennych Lactobacillus. Ogranicza namnażanie się lipidów w komórkach tłuszczowych, dzięki czemu proces tworzenia się tkanki tłuszczowej musi zwolnić tempo. Powoduje spadek poziomu tłuszczu trzewnego, który rozkłada się na narządach wewnętrznych.

koszt: 20 zł. W jednym opakowaniu jest 200 tabletek, ^ SI a dzienna porcja wynosi 15 tabletek, tak więc należy zakupić przynajmniej 2 opakowania, aby poczuć efekt zdrowotny.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • W świecie butelek

    Żyjemy w świecie, w którym otacza nas mnóstwo plastiku. Prawie wszystko pakowane jest w pl…
  • Białko

    Zalety stosowania białka dla sportowców. Niezbędny budulec mięśni. Białko na pewno jest bu…
  • Co robić, aby się nie przeziębiać?

    Wszystko wskazuje na to, że masz przeziębienie? Świadczą o tym bowiem charakterystyczne ob…
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Na czym polega osuszanie budynków?

Narastająca wilgoć w budynku potrafi naprawdę zniszczyć jego strukturę, a dodatkowo negaty…