Chlorella to kolejna alga odznaczająca się korzystnymi właściwościami dla zdrowia. Jest szczególnie przydatna dla pacjentów chorych na fibromialgię, bo potrafi ograniczyć ból mięśni i kości w dość dużym stopniu.

Jej bronią zdrowotną jest chlorofil, dzięki któremu można liczyć na przyspieszoną regenerację potreningową i oczyszczenie organizmu z metabolitów. Co ciekawe, zawiera własny czynnik wzrostu, dzięki któremu ulega czterokrotnemu namnożeniu się w ciągu 20 godzin. Panuje przekonanie, że właśnie ta zdolność chlorelli

jest źródłem właściwości regeneracyjnych, bo mają one charakter wyjątkowo anaboliczny, co akurat pozwala na przyspieszenie gojenia się stanów zapalnych.

Chlorella detoksykuje organizm z metali ciężkich, pestycydów, uranu, rtęci i ołowiu. Według stanowiska naukowców czeskich i słowackich-zapobiega rozwojowi raka piersi.

Badacze japońscy ustalili, że chlorella może zlikwidować nadciśnienie. Amerykanie uznali ją za lek na fibromialgię.

Chlorella stymuluje produkcję białych komórek oraz tworzenie się komórek NK (natural killers), które wspierają organizm w walce z bakteriami i wirusami. Przyspiesza tempo rozwoju dobrych bakterii trawiennych Lactobacillus. Ogranicza namnażanie się lipidów w komórkach tłuszczowych, dzięki czemu proces tworzenia się tkanki tłuszczowej musi zwolnić tempo. Powoduje spadek poziomu tłuszczu trzewnego, który rozkłada się na narządach wewnętrznych.

koszt: 20 zł. W jednym opakowaniu jest 200 tabletek, ^ SI a dzienna porcja wynosi 15 tabletek, tak więc należy zakupić przynajmniej 2 opakowania, aby poczuć efekt zdrowotny.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a sezonowość: Kiedy i gdzie szukać najlepszych ofert w zależności od pory roku

Planowanie podróży często wiąże się z wyborem odpowiedniego momentu, aby skorzystać z najl…