A jeżeli ktoś ma dużą masę mięśniową?

Ktoś taki na pewno straci kilogram lub dwa, ale jeżeli utrzyma wysoką kaloryczność diety, to trening crossf itowy nie spowoduje utraty czystej, beztłuszczowej masy mięśniowej. W swojej karierze trenera nie miałem jednak sytuacji, w której jakiś „kulturysta” zainteresował się crossfitem na tyle, że postanowił zmienić trening typu „split” na klasyczne programowanie CF. Obserwowanie, jak jego ciało reaguje na taki bodziec treningowy, byłoby z pewnością bardzo ciekawe. Znam za to przypadki, gdzie ktoś przez trening CF, odpowiednią dietę i suplementację zbudował piękną beztłuszczową masę mięśniową. Oczywiście, trwa to na pewno dłużej niż w klasycznych metodach kulturystycznych, ale wyniki „+10 kg” pięknej, beztłuszczowej masy mięśniowej są jak najbardziej możliwe.

Co z kobietami? Wyczynowe zawodniczki bywają mocno rozbudowane w okolicy bioder i ud, a kobietom z reguły zależy na odwrotnym efekcie…

Sylwetki prezentowane przez znane zawodniczki są wynikiem wielu lat bardzo ciężkich treningów -co najmniej dwóch wymagających sesji treningowych dziennie, specjalnej diety i suplementacji. Dla dziewczyny rekreacyjnie chodzącej nacrossfitjest to przyjemna i ciekawa forma ruchu, dzięki której nabierze siły, poprawi kondycję, wytrzymałość i gibkość, a efektem będzie zgrabna i wysportowana sylwetka. To jest tak samo jak w kulturystyce i fitness – paniom nie grozi zamiana w przysłowiowego pakera od samego dotknięcia sztangi.

 Skoro mówimy o treningu profesjonalnym, to jak wypadamy na tle innych krajów?

Uważam, że crossfit najlepsze lata w Polsce ma już za sobą. Już teraz w Warszawie mieliśmy sytuacje że niektóre boxy się zamknęły. Dokładnych przyczyn nie znam, ale według mnie to pokazuje, że rynek został już dość mocno nasycony. Teraz musimy się bronić jakością usług, jakie otrzymują nasi klubowicze. Nie wystarczy napisać, że robimy crossfit, a ludzie sami przyjdą. Właścicielami boxów są pasjonaci – trenerzy, którzy przede wszystkim chcą zarażać swoją pasją Oczywiście trzeba zarabiać pieniądze, aby realizacja tej pasji była możliwa, ale ja osobiście nie czekam na zamówionego mercedesa klasy SI

 JAK WYGLĄDA DIETA WYCZYNOWEGO ZAWODNIKA?

Dużo, czysto i często! Jest to tak indywidualna kwestia, że nawet nie mam szans żeby powiedzieć o tym coś więcej. Wszystko przez objętość treningową, z którą zawodnicy codziennie muszą się mierzyć. Dwie, a może i 3 sesje treningowe dziennie, praca nad budowaniem siły, wytrzymałości tlenowej, poprawą elementów gimnastycznych plus na pewno jakaś praca dodatkowa -ukierunkowana na poprawę swoich najsłabszych elementów. 5000-6000 kcal nie powinno na nikim robić wrażenia w świecie zawodniczego treningu.

Jeżeli uważasz, że mercedesa masz z głowy, to co najbardziej inspiruje cię do życia?

Moją największą inspiracją jest moja Asia, synek Franciszek, mój BOX i dalszy rozwój. Przez ostatnie kilka lat moje życie na tyle przesiąkło crossfitem, że nawet jeżeli nie pracuję, to w czasie wolnym spotykam się z osobami, które poznałem na treningu. Lubię patrzeć jak ludzie trenują. Czuję dumę, kiedy widzę, jakie postępy robią z dnia na dzień i z tygodnia na tydzień. Jeżeli się uda, nadal chciałbym, aby tak właśnie wyglądało moje życie!

Dziękuję za rozmowę.

Adrianna Kalisz

Spis treści

2 metry miłości do Cross Fitu cz.1

2 metry miłości do Cross Fitu cz.2

2 metry miłości do Cross Fitu cz.3

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przygotowanie do sezonu budowlanego: Jak planować wypożyczenie sprzętu, aby uniknąć opóźnień w projektach?

Rozpoczęcie sezonu budowlanego to czas, kiedy dokładne planowanie i przygotowanie mogą zde…